Special Awards Nominations 2018

Thank you for all of the nominations received for the Special Awards for the 2018 season. The full list of nominees can be viewed here.

Thank you for all of the nominations received for the Special Awards for the 2018 season. The nominees are listed below:

  1. Best Summer 2018 TREC
Balcarres Level 1 Champs
Barnetby Llanthony
Berriewood Park Farm
Brightling Risley
East Marton Sandringham
Holmhead Scottish Champs
Holwell Lawn Stowell Park

 

  1. Best Summer 2018 POR
    Balcarres Knowler Farm
    Barnetby Level 1 Champs
    Berriewood Llanthony
    Brightling National Champs
    Bucklebury National Forest
    Danethorpe Park Farm
    East Marton Sandringham
    Holwell Lawn Scottish Champs
    Isle of Man Stowell Park
    Keysoe Tankey Lake

 

  1. Best Summer 2018 PTV
Alconbury Knowler Farm
Barnetby Level 1 Champs
Berriewood Llanthony
Brightling National Champs
Bucklebury National Forest
Danethorpe Park Farm
Holwell Lawn Sandringham
Isle of Man Scottish Champs
Ivesley Stowell Park

 

  1. Best Saturday Night Meal 2018
Anglesey Llanthony
Berwick Farm National Champs
Brightling National Forest
Chris's 60th Birthday NEST
Danethorpe Sandringham
East Marton Scottish Champs
Holwell Lawn Stowell Park
Keysoe Tur Langton
Knowler Farm  

 

  1. Best Volunteer
Amanda Marfleet Kathryn Rollinson
Bain McLeod Lynsey Ellis
Cath Cromarty Mark Kendrick
Christine Phelps Mark Shire
Deb Sands Natalie Hodgkiss
Helen Buckingham Peter & Paula Bean
Helen Wain Sarah Thurnell
Jan Arthur Sarah Wynn
Janet Inkster Sharon Petchey
Jill Perry Sheila Rogerson
Joy Taylor Sue Squirrell
Karen Barker Wendy Corlett
Karen Ransley  

 

  1. Unsung Hero
Bain McLeod Karen Ransley
Cheryl Wilson Kathy Whitehead
Chris Massey Kay Ford
Christine Harling Liz Beddows
Dave Rogerson Liz Davison
Helen Wain Mark Kendrick
Jen Sheen National Champs Team
Jenny Snowdon Peter & Paula Bean
Jill Perry Sian Griffiths
Jo Ralston Sue Squirrell
Joy Bradley Suzanne Harrison
Joy Taylor Vanessa Warren

 

The finalists for each category are:

  1. Best Summer 2018 TREC

Brightling

Llanthony

Sandringham

Stowell Park

 

  1. Best Summer 2018 POR

Brightling

Level 1 Champs

Llanthony

Sandringham

Stowell Park

 

  1. Best Summer 2018 PTV

Brightling

Level 1 Champs

LLanthony

National Champs

Stowell Park

 

  1. Best Saturday Night Meal 2018

Brightling

Knowler Farm

LLanthony

Stowell Park

 

  1. Best Volunteer

Christine Phelps

Joy Taylor

Karen Ransley

Mark Shire

 

  1. Unsung Hero

Dave Rogerson

Jen Sheen

Sue Squirrell

Vanessa Warren

 

Winners will be announced at the Awards Evening held at Ardencote on Saturday 19th January 2019.

 

 

Designed and built by Imagefile.co.uk