Results - Summer TRECs - 2017

All the results from the summer 2017 TRECs (full competitions, POR or PTV only and Versatile TREC Horse) run around the country including results from 2017 qualifier competitions.

 

The TREC GB Board would like to congratulate all competitors placed in the SEIB Summer League.  Awards and rosettes, (to 10th place) will be presented at the Awards Dinner on the 13th January 2018. For those who are not attending, please notify the office if you can arrange for another member to collect your award, or failing that they can be sent out after the Dinner.
 
 

Level 1 Individual

Level  1 Pairs

1.  Niki King
2.  Dawn Phythian
3.  Jane Elwell
4.  Judith Fisher
5.  Ann Maisel
6.  Pauline Dinnage
7.  Judith Morris
8.  Sarah Leggat
9.  Karen Butt
10.Sally Elliot

1.   Sarah Wynn & Ellen Rayner
2.   Diana Maclean & Tessa Baylis
3.   Anna Ames & Helen Halpin
4.   Sharon Petchey and Melanie Bowers
5.   Tamsin Raymond & Jo-Anne Watts
6.   Chrissie Upchurch & Leanne Little
7.   Angela Hughes & Monica Russell
8.   Suzanne Harrison & Katherine Lynn
9.   Helen Denny & Shelley Tebbutt
10. Kay Ford & Kate Jamieson

 

 

Level 2 Individual

Level 2 Pairs

1.   Jayne Prestwich
2.   Liz Beddows
3.   Graham Clack
4.   Stacey Collins
5.   Sarah-Jayne Bowers
6.   Veronica Jean Crouch
7.   Tina Negri
8.   Bridget Stein
9.   Rachael Wilmot
10. Jane McGregor

1.   Christine Massey & Angela Buckle
2.   Rachel Glossop & Kirsty Collinson
3.   Joanna Ralston & Caroline Hawley
4.   Bella Craven & Robin Tillett
5.   Marlene Ralley & Janet Inkster
6.   Gill Butler & Janet Brick
7.   Willa Muir & Andrea White
8.   Nikki Anderson & Rachel Jones
9.   Chrissie Upchurch & Leanne Little
10. Katherine Lougher & Dorothy Harris

 

 

Level 2A Individual

Level 2A Pairs

1.   Vanessa Warren
2.   Rosemary Still
3.   Mary Weston
4.   Jo McCormac
5.   Christine Harling
6.   Heather McLeod
7.   Julie Brand
8.   Kathryn Rollinson
9.   Faith Anderson
10. Nicky Bunting

1.   Lesley Benyon & Ian Macalindin
2.   Alex Sales & Rachael Wilmot
3.   Sian Griffiths & Helen Brophy
4.   Jo Boraston & Clare Foy
5.   Sue Squirrell & Lynsey Ellis
6.   Bev Stevens & Steph Cherrington
7.   Izzy France & Sasha Warrener
8.   Caroline Barton & Karen Ransley
9.   Kay Kitson & Wendy Neath
10. Jennifer Roy & Mandy Peden

Level 3 Individual

Level 3 Pairs

1.   Vanessa Warren
2.   Bridget Stein
3.   Carole Stewart
4.   Hilary Barnard
5.   Alexandra Robinson
6.   Heather McLeod
7.   Anita Thomas
8.    Caitlin Crossley
9.    Sheila Roberts
10.   Nicky Bunting

1.  Jacqui Kedward & Kathryn Wilding
2.  Sheila Rogerson & Dave Rogerson
3.  Helen Martin & Beverley Abbott
4.  Sheila Roberts & Jane Anscombe
5.  Dave Rogerson & Sue Perks
6.  Hilary Barnard & Julie Brand
7.  Julie Brand & Faith Anderson
8.  Helen Martin & Sarah Thurnell
9.  Katherine Lougher & Dorothy Harris

 

 

Level 4 Individual

 

1.   Dot Still
2.   Sue Lee
3.   Caitlin Crossley
4.   Jackie Bennett
5.   Lynne Mabitt
6.   Liz Davison
7.   Hilary Barnard
8.   Kate Gillam
9.   Sheila Watson
10. Lianne Robinson

 

 

Click on the link below for the latest results :-

31. TSW - Faith's TREC 23rd September.

30. National Championships - 8th September 

29. BTG - East Marton 25th August POSTPONED

28. Level 1 Championships 19th August.

27a SET - European cup, Chilham Castle 13th August Q.

27. WHTG- Widmerpool 5th August Q

26. SET - Wormsley 5th August Q

25. TREC Scotland - Scottish Champs 28th July Q

24. SET - Dengie 22nd July Q

23. WHTG - Risby 22nd July Q

22. TRC- Brendon Manor - 16th July -  Non -Qualifer

21. EAT - Danes Farm 15th July - Qualifier

20. SOS - Dunsyre 14th July - Qualifier

19. IOM - 14th July - Qualifier

18. TREC Ireland- West Cork  9th July- Qualifier

17. Wessex - Oxleaze 8th July - Qualifier

16. TREC Lincs - Willowbanks 24th June Qualifier

15. RKTG - Welsh Championships 24th June Qualifier

14. TSW Poltimore 10th June Qualifer

13. Wessex Bucklebury 3rd June Qualifer

12. Keysoe& 3 Shires TREC Denton 27th May Non Qualifier

11. NEST - Aberdeenshire 27th May Qualifier

10. SE TREC Sonelink 20th May Qaulifier

9. TRAC- Bissell Wood 19th May Qualifier

8A TREC Ireland 13th May Qualifier.

8. IOM 13th May Qualifier

7a East Anglia TREC  Marks Hall POR only 13th May

7. SoS TREC - Hyndshawland 7th May Qualifer

6. TSW - Quantock Score TREC 7th May.

5. CTG - Park Farm 1st May - L1 Qualifier.

4. TREC lincs - Sissions Farm 30th April - L1 Qualifier.

3. Red Kite - Crosswell TREC 29th April -L1/L2/L2A Qualifier

2. WHTG - Thornton House 23rd April - L1 Qualifier.

1. SET - Beechwood Farm POR only 16th April 2017.                                                                                     

                   

 

 

 

 

 

Designed and built by Imagefile.co.uk